Není lehké ovládat své peníze

Na téma peněz už toho bylo napsáno tolik, že nám z toho jde hlava kolem. Jak nebýt chudý a jak být bohatý, jaký mít vztah k penězům, jak učit svoje děti zacházet s penězi – všechno to teoreticky chápeme a uznáváme, ale uvést do praxe se nám to povede jen málokdy. Síla peněz je totiž tak veliká, že nás dokonale ovládají. Bez nich si žádnou konkrétní věc nepořídíme, ale na druhou stranu takovou moc zase nemají, aby nám automaticky přinesly spokojenost a štěstí. A tak se vlastně učíme celý život, jak žít s penězi, jak je ovládat a nenechat se ovládat jimi.

svaly

CO MŮŽEME UDĚLAT
Co vlastně můžeme udělat pro to, aby nás síla peněz naprosto nepohltila? Nic víc, než je mít pod kontrolou a nenechat se jimi ovládat. Jako bychom se neměli nechat ovládat emocemi, strachem nebo druhými lidmi. Všechno to je velmi těžké a zvládat svoje pocity dvojnásob. Někdo to vzdá a řekne si, že už je prostě takový, že „starého psa novým kouskům nenaučíš“ a podobné výmluvy, které se velmi snadno nacházejí. A podobné to je se vztahem k penězům. Jsem už prostě takový, že neudržím ani korunu, že nedokážu na nic ušetřit a k penězům mám benevolentní vztah. Pracovat na sobě je ale i v tomto případě nezbytné.

finance

UMĚT ŠETŘIT I PENÍZE TVOŘIT
Dle knihy „Bohatý táta, chudý táta“ se nestaneme bohatými jiným způsobem, než že necháme pracovat peníze za nás, a to tak, že budeme investovat. Nejdříve si ovšem musíme vytvořit finanční rezervu. Říkáte si jak, když sotva vyjdete od jedné výplaty ke druhé? A zde je to zřejmě o sebekázni, ovládání svého myšlení a zkrocení peněz ve svůj prospěch. Uvědomím si, zda mám na tosi všechno, co chci koupit či se nechám zahltit půjčkami? Možná nebudeme investovat do nemovitostí jako autor slavné knihy, ale své úspory necháme racionálně zhodnotit v podílových fondech, penzijním či stavebním spoření.

© 2024 Rekoscb - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress