I soukromí podnikatelé jsou živí tvorové, a proto i tito musí žít. A žít mohou pochopitelně jedině tehdy, když k tomu mají vytvořené podmínky, tedy když mají přinejmenším to, bez čeho se nelze obejít. A aby si to dokázali pořídit, musí si logicky vydělávat dost peněz. Kolik? Tolik, aby se za ně dalo pořídit vše potřebné plus aby se dal těmito ufinancovat i další chod firmy, kterou tito provozují.
Tolik tedy teorie. Jenže jak už mnozí víme, nemají všichni podnikatelé takové štěstí. Někteří si sice dost nebo třeba i víc než dost vydělávají, ale jiní žijí naopak v tu menším a tu větším nedostatku a někteří klidně i vysloveně v bídě, v situaci, v níž už tito třeba ani nevědí, kudy kam.
Jenže to neznamená, že když podnikatel neví, co si má počít, rezignuje a nedělá nic. Je tomu přesně naopak. Zejména podnikatel, kterému se nedaří, musí učinit vše pro to, aby se mu zase dařit začalo. Protože kdyby se smířil s tím, že mu jeho firma nevynáší, skončilo by to nejspíše špatně, bankrotem. Žádný podnik se totiž zaručeně nezachrání sám od sebe, žádný podnik není zachraňován nikým jiným než právě svým majitelem.
Jenže jak odstranit nedostatky a dostat se do černých čísel, tedy dosáhnout dostatečné výnosnosti a s tou souvisejícího kvalitního života? Nejednou to nejde jinak než s využitím půjčky. Jíž může být dejme tomu i hypotéka bez registru.
Proč právě tato nebankovní hypotéka? Zkrátka a dobře proto, že jde nejednou o tu jedinou půjčku, která je ještě pro podnikatele v nesnázích dostupná. Když má totiž žadatel ekonomické problémy, když si málo vydělává, má záznamy v registrech dlužníků nebo kdovíjaké problémy ještě, nikdo se mu na pomoc nehrne, protože by to bylo rizikové, hrozilo by, že už se poskytovatel se svými penězi neshledá. A jenom u této hypotéky takové nedostatky nemusí vadit. Protože zde se zaručuje splácení zástavou nemovitosti. Díky níž tu uspěje snad každý.